Gabinet podologiczny

SPECJALISTYCZNY GABINET PODOLOGICZNY INSTYTUT WIKTORIA

PODOLOG
LECZENIE WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI-klamrowanie
ORTEZY ODCIĄŻAJĄCE
NOWOŚĆ- REWELACYJNA METODA ARKADY
USUWANIE ODCISKÓW i MODZELI
REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIA
PEDICURE TRADYCYJNY I LECZNICZY
NOWOŚĆ: laserowa plastyka wałów paznokciowych
Dezynfekcja obuwia
Indywidualne wkładki ortopedyczne
Bierzemy udział w programie zdrowe stopy
Profilaktyka stóp- oferta dla diabetyków

Gabinet podologiczny to miejsce, w którym zadbamy o Twoje stopy. Podolog zajmuje się profilaktyką stopy,pielęgnacją stóp i edukacją na temat właściwego postępowania ze stopami. Od wielu lat tworzymy zespół specjalistów zajmujących się profilaktyką i problemami dotyczącymi stóp i nóg. Współpracujemy z poradniami diabetologicznymi i poradnią stopy cukrzycowej. Osoba zajmująca się profesjonalnie profilaktyką stóp to podolog.
Nasza oferta obejmuje: usuwanie modzeli i odcisków, korektę płytki paznokciowej, laserową plastykę wałów okołopaznokciowych, laserowe zamykanie naczynek na nogach, skleroterapię żylaków- bezoperacyjne zamykanie żył, pobieranie materiału do badań mykologicznych, dezynfekcję obuwia, weryfikacją rozmieszczenia nacisków na podeszwowej części stopy- wykonujemy indywidualne wkładki ortopedyczne.

Indywidualne wkładki ortopedyczne powinni nosić pacjenci z następującymi problemami: paluch koślawy ,,hallux”,bolesność stawów ( kolanowych, biodrowych, kręgosłupa),modzele, płaskostopie, stopa wydrążona, skręcenie stawu skokowego, zapalenie ścięgna Achillesa, złamanie zmęczeniowe kości śródstopia, palce młoteczkowate, reumatyczne deformacje stóp.

Problem wrastających paznokci pojawia się u osób będących w różnym wieku, podatne na nie mogą być diabetycy, osoby otyłe. Niekiedy wrastanie może mieć podłoże genetyczne związane z budową stopy. Często też może być spowodowane przez uraz mechaniczny lub złe obcinanie wolnego brzegu płytki paznokcia czy brak higieny. Problem ten bardzo często dotyczy młodzieży, głównie chłopców- może być to związane ze zwiększonym wydzielaniem potu, noszeniem skarpetek ze sztucznych materiałów, oraz nie przewiewnych butów wykonanych z gumy czy tkanin ropopochodnych. W pracy spotkamy się z przypadkami gdzie do wrastania paznokci doszło po zakażeniu grzybiczym paznokci.
Niestety wielu pacjentów bagatelizuje problem wrastania nie zdając sobie z tego sprawy w momencie pierwszych objawów. Bardzo często do naszego gabinetu trafiają osoby z ostrym stanem zapalnym, mocno spuchniętym palcem i sączącą się spod wałów paznokciowych ropą. Nie możemy oczywiście pominąć bólu, który utrudnia chodzenie a często jest też powodem nieprzespanych nocy. Często też gabinet odwiedzają pacjenci, u których problem wrastających paznokci się powtarza pomimo wcześniejszych zabiegów chirurgicznych min: po zerwaniu paznokcia czy cięciu klinowym.
Alternatywą chirurgicznego leczenia wrastających paznokci jest zakładanie metalowych klamer. Doskonaląc metody pracy wprowadziliśmy do naszej oferty Kostkę Arkady- przełom w świecie chirurgii i podologii. Śmiało można stwierdzić, że przy jednorazowym zabiegu Kostką Arkady możemy osiągnąć korekcję, którą klamrami osiągamy po ok. 4-5 miesiącach, a w ciężkich przypadkach nawet dłużej. Zabieg oprócz walorów zdrowotnych nadaje płytce walory estetyczne, na które wiele osób w dzisiejszych czasach zwraca ogromna uwagę. Ma to ogromne oddziaływanie psychologiczne w przypadku osób korzystających z basenu lub sauny, generalnie tam gdzie musimy pokazać odsłonięte stopy, ale również dla dobrego samopoczucia na co dzień. Znajduje zastosowanie w przypadku wrastających paznokci (także w stanie zapalnym wału paznokciowego), w przypadku mocno zwiniętych paznokci, przy tendencji do wrastania paznokci w celu profilaktycznym. Korzyści z zastosowania korekty wrastających paznokci: łagodny zabieg, wielka ulga dzięki odciążeniu paznokcia , jest nieodczuwalna i nie powoduje ucisku w butach, dzięki wsparciu naturalnego wzrostu paznokcia daje możliwość długoterminowych pozytywnych efektów, stanowi alternatywę do bolesnych operacji chirurgicznych. W niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu korekty wrastającego paznokcia w znieczuleniu miejscowym.
Należy dodać, że im bardziej ostry stan zapalny palca przy wrastającym paznokciu – tym leczenie jest dłuższe i bardziej skomplikowane. Warto przyjść w momencie kiedy zauważycie Państwo pierwsze niepokojące objawy.


Pielęgnacja stóp

profesjonalny pedicure  z odżywką 100 zł

pedicure podologiczny- leczniczy 120-140 zł

lakier hybrydowy/ zdjęcie lakieru  50 zł/ 30zł

obcięcie, oczyszczenie i opiłowanie paznokci 60-80 zł

rekonstrukcja płytki paznokciowej 50 – 80 zł

usunięcie odciska  60 zł

modzele 50- 80 zł

usunięcie kurzajki 50 zł

orteza korekcyjna 50 zł

Korekta wrastających paznokci

wrastający paznokieć podcięcie 40 zł

założenie klamry plastykowej 50 zł

założenie rurki sulci protector 40 zł

założenie klamry metalowej 180zł- 240zł

wizyta kontrolna + opatrunek z medykamentem 50 zł

badanie punktów odbicia stopy podoskop 50zł

indywidualne wkładki ortopedyczne dzieci/ dorośli          180zł/250zł

Kostka Arkady

serum kolagenowe Arkady 74 zł

rekonstrukcja wrastającego paznokcia dużego palca 300-400 zł

rekonstrukcja wrastającego paznokcia małego palca 100-150zł

wymiana rekonstrukcji ,, korekta” 50-100 zł

badania mykologiczne ( grzybica, drożdżyca, pleśniaki) z hodowlą 120 zł

dezynfekcja obuwia 50zł

Zabiegi laserowe- plastyka

paluch- plastyka wałów 1 strona 300zł/ 2 strony 500 zł

mały palec- 1 strona 100 zł/ 2 strony 200 zł

plastyka z macierzą-paluch 400zł za stronę

– mały palec 600 zł za dwie strony